טיפול בסקייפ

בשנים האחרונות נראה כי האפשרויות על גבי הגלובוס אינן מוגבלות עוד על ידי הגיאוגרפיה. ערים מרכזיות דוגמת ניו-יורק, סן-פרנסיסקו, ברלין, טורונטו ולונדון הפכו מזמן קוסמופוליטיות ומקבצות אנשים מכל קצוות תבל כולל מישראל. ישראלים רבים נודדים היום לתקופות ארוכות לחו"ל- אם בעקבות לימודים, עבודה, הזמנות עסקית או אהבה ומציאת זוגיות. לכל הפחות מדובר על אוכלוסיה של כרבע מליון ישראלים ויש המעריכים אף כפול מכך.

הקליטה במקום חדש עשויה להיות ארוכה ומאתגרת ולהימשך לכל הפחות מספר שנים. מרבית האנשים אשר העתיקו את מקום מגוריהם לארץ חדשה מדווחים על ירידה בתחושת התמיכה הזמינה, אשר בתקופות מאתגרות עשויה להעלות את רמות החרדה, התחושות השליליות ובתקופות מסויימות אף להגיע לכדי רמה של חרדה ודיכאון של ממש. לעיתים תחושת הזרות אינה חולפת לגמרי גם לאחר שנים ארוכות, ובעתות משבר עולה צורך לשוחח עם מטפל אשר חולק אתה אותה שפת אם, רקע וראיה תרבותית. כאשר אין טיפול פסיכולוגי זמין בשל מגבלות גיאוגרפיות, ראוי לחפש מענה מקצועי ומתאים על מנת להקל על הסבל.

כיום ניתן להגבר על הפער הגיאוגרפי  באמצעות שיחות וידאו, פתרון דומה לזה המיושם בחברות עסקים בינ"ל אשר מגשרות על הפער הפיזי באמצעי זה. בדומה לחברות עסקים, גם בעולם הטיפול רצוי וראוי לא לוותר לחלוטין על פגישה פנים אל מול פנים כאשר הדבר מתאפשר במהלך ביקור משפחתי או נסיעה עסקית לארץ.

הטיפול מתבצע באופן דומה לטיפול רגיל בקליניקה, כאשר נקבעים יום ושעה קבועים לפגישה בת 50 דקות הנערכת באמצעות הסקייפ.