הדרכת הורים בגישת הסמכות החדשה במקביל לטיפול בילד – סמינר לימוד אינטנסיבי

 


קהל היעד
מטפלים (פסיכולוגים, עו"ס, פסיכותרפיסטים) העובדים עם הורים וילדים, ומעוניינים להרחיב את היכרותם עם גישת ההתנגדות הלא אלימה והסמכות החדשה.

מסגרת: 2 מפגשים של 4 שעות אקדמיות. המפגשים יקיימו בקליניקה בצפון ת"א.
מסגרת הקבוצה: קבוצת לימוד קטנה ואינטימית, עד 4 משתתפים.
מועדים: 29.10.2018, 22.10.2018.

גישת הסמכות החדשה (וההתנגדות הלא-אלימה) התפתחה כדי לתת מענה להורים במקרים בהם הילד מסרב לשתף פעולה עם טיפול, ולכן במקרים רבים טיפול בילד במקביל להדרכת ההורים לא הייתה אפשרות מעשית. אולם הניסיון הקליני מראה כי טיפול בילד במקביל להדרכת הורים ע"י אותו המטפל אפשרית ויעילה ביותר כאשר מנוהלת נכון. הסמינר יעסוק בטיפול סימולטני בילד במקביל להדרכת הורים בגישת הסמכות החדשה ע"י אותו מטפל. בסמינר יוצג מודל לניהול יעיל ואפקטיבי של טיפול שכזה, נדון בדגשים תיאורטיים ופרקטיים, ונעזר בדוגמאות קליניות.

לפרטים: ohadnahum@gmail.com ; 054-6999409


אודות גישת ה-NVR
גישת ה-NVR או "פסיכולוגיית ההתנגדות הלא-אלימה" (Non-Violent Resistance) מבוססת על עבודותיהם של פרופ' חיים עומר ותלמידיו בתחום הדרכת ההורים בשני העשורים האחרונים. הגישה פותחה על מנת לסייע להורים להתמודד עם התנהגויות קשות של ילדים אשר גוררות את ההורה למעגל של הסלמה או ויתור ומותירות אותו חסר אונים, מיואש ומתוסכל מתפקודו ההורי. הגישה הינה ייעוצית ומתבססת על עקרונות פשוטים הניתנים ליישום מהיר בסיטואציה המשפחתית. במרכזה עומד הרצון לצייד את ההורה בארגז כלים אשר יאפשר לו להימנע מהסלמה מבלי להרגיש כנוע מול התנהגויות של בנו או בתו אשר מסכנות את התפתחותם הבריאה. כיום משמשת הגישה לטיפול במגוון קשיים התנהגותיים של ילדים כגון חרדה, הפרעות התנהגות, סרבנות בי"ס, הסתגרות והתמכרויות למיניהן. הגישה מאפשרת להורים לחוש יציבים ומסוגלים יותר, ולהפיק הנאה ומשמעות גדולה יותר ממטלת ההורות.