הסמכות החדשה בבית הספר

מטרות התוכנית

קידום אקלים בית ספרי מיטיב באמצעות הסמכות החדשה

  • חיזוק הסמכות והנוכחות המורית

  • קידום נורמות של אחריות, ערבות הדדית ואכפתיות

  • מאבק נחוש וגלוי בנורמות שליליות הכוללות התנהגות אלימה.

מבנה התוכנית

1. יצירת צוות מוביל– הצוות כלול את מנהל.ת ביה"ס או המוסד החינוכי, סגן/סגנית המנהל.ת, מורות ומורי השכבה ורכז.ת/יועצ.ת/פסיכולוג.ית ביה"ס. הצוות ינהל קשר רציף עם נציגי הנהגת ההורים, על מנת לקדם שקיפות ושת"פ בין ההורים וצוות במוסד החינוכי. הצוות יקיים פגישה שבועית.

2. סמינר הכשרה לצוות המוביל לצורך הכרות ולמידת עקרונות הסמכות החדשה. בהשתלמות תגובש תוכנית פעולה המתאימה לצורכי המוסד החינוכי ונדון במקרים ובתגובות רלוונטיים לאתגרים העומדים בפני הצוות.

עקרונות פעולה

חיזוק הסמכות המורית בביה"ס באופן אשר יאפשר למורה לקבוע כללי התנהגות ונורמות כיתתיות של מוגנות, ערבות הדדית ואכפתיות, ולהקטין נורמות התנהגות שלילית. בהסתמך על עקרונות הסמכות החדשה, המורים וצוות ביה"ס ירכשו כלים שיטתיים לתגובה עקבית ויעילה מול התנהגויות בעלות פוטנציאל פוגעני או הרסני, מבלי לנקוט בצעדים משפילים ואלימים (כגון צעקות בכיתה הנובעות מהיעדר כלים ומיעוט תמיכה מערכתית במורה).

 

ליצירת קשר בווטסאפ:

הרצאות קרובות בנושא הסמכות החדשה – וובינר לאנשי מקצוע. לפרטים: https://tinyurl.com/2p82tkds

חיזוק ותמיכה בצוות החינוכי 

בימים אלו אנו עדים להפרה של שגרת החיים הנורמלית והמארג החברתי כפי שהכרנו אותו עד כה. לצד מחוות של סולידריות ותקווה לעתיד טוב יותר, כתוצאה מהריחוק החברתי, ההסגר וחוסר הודאות לעתיד לבוא, הנתונים מצביעים על מגמות מדאיגות –  התגברות חרדה, חוסר אונים, עצבנות, אלימות בתוך המשפחה, דיכאון ואובדנות וקשיי תפקוד. נראה כי העומס על הצוותים החינוכיים, הגדול ממילא גם בשגרה, התעצם עם החזרה לשגרה חדשה לצד הקורונה. לפיכך נדרשים הצוותים החינוכיים להעשיר את יכולותיהם ולהפעיל התערבויות יעילות ומגוונות יותר מבעבר, על מנת לתפקד ולספק מענה חינוכי וטיפולי אפקטיבי.

תרומת של גישת הסמכות החדשה במצבי משבר

גישת הסמכות החדשה מספקת מענה למצבים לא אידיאליים (הפרעות התנהגות קשות, חרדה, סרבנות ביה"ס, קשיי תפקוד ועוד) ועוסקת בכינונה של עמדה יציבה ונוכחת אשר מעוגנת בתמיכה קהילתית ועבודת צוות. עמדה זו מחזקת את הצוות החינוכי והופכת אותו למשענת רלוונטית ואיתנה, המאפשרת קידום אקלים בית-ספרי מיטבי וחוסן קהילתי. עקרונות הפעולה מתבססים על נוכחות ואכפתיות, שליטה עצמית והימנעות מתהליכי הסלמה, יצירת מבנה חוקים ברור וגיוס תמיכה. עקרונות אלו מסייעים לחיזוק סמכותו של הצוות החינוכי בביה"ס, מקדמים נורמות חיוביות, ערבות הדדית ואכפתיות, ומייצרים תחושת מוגנות וקהילתיות.

עקרונות הסמכות החדשה

עקרונות הסמכות החדשה כוללים: 

  • נוכחות ואכפתיות
  • שליטה עצמית ואי-הסלמה 
  • יצירת מבנה חוקים ברור 
  • גיוס תמיכת ההורים וכלל צוות המורים בביה"ס 

הנחת העבודה הינה שגילויי אלימות אינם בעייתו הבלעדית של מנהל המסגרת החינוכית, המורה, המדריך או ההורה, ועל כן יש לפעול במשותף לטיפול בהתנהגויות אלו.

כך גם יצירת נורמות חיוביות הינה באחריותם של כל חברי הקהילה.

 

 

מסגרת המפגש

מפגש פרונטלי או באמצעות הזום.

מנחה

ד"ר אוהד נחום, פסיכולוג קליני, עובד עם ילדים ומבוגרים בקליניקה פרטית בת"א. עוסק בהדרכת הורים ויישום עקרונות הסמכות החדשה במסגרת טיפולית ובמסגרות קהילתיות (בתי-ספר ומוסדות חינוך וספורט). חבר מייסד במרכז להעצמה הורית המעניק ייעוץ, הכשרה, טיפול משפחתי והדרכת הורים בגישתו של פרופ' חיים עומר. מרצה בפרומים מגוונים בארץ ובעולם בנושא יישום עקרונות הסמכות החדשה.

המודל מתבסס על גישת "ההתנגדות הלא-אלימה" (Non-Violent Resistance Psychology) של פרופסור חיים עומר ותלמידיו בתחום הדרכת ההורים בשני העשורים האחרונים. פיתוחים חדשים של השיטה הובילו לעקרונות סמכות חדשים ומודרניים המכונים "הסמכות החדשה".

הגישה מתבססת על עקרונות פשוטים הניתנים ליישום מהיר ושמה דגש על עמדה מורית המסייעת בהתפתחותם הבריאה של ילדינו. במקור התפתחה הגישה על מנת לתת מענה להורים המתמודדים עם בעיות התנהגויות קשות של ילדים אשר מובילות להסלמה או ויתור הורי ומותירות את דמויות הסמכות חסרות אונים, מיואשות ומתוסכלות מתפקודן.

עקרונות הגישה ניתנים ליישום בבתי-ספר ומוסדות חינוך באופן אשר מחזק את דמות המורה ונוכחותו ומאפשר שימת גבולות והפגנת דאגה בו זמנית. באמצעות יישום הגישה במוסד החינוכי, הופכת דמות המורה לרלוונטית יותר מאי פעם.