לאתר פסיכולוגיית ספורט

           לאתר

ליווי ספורטאיות וספורטאים מקצועיים

– העלאת ביצועים ספורטיביים
– העלאת רווחה נפשית
– התמודדות עם לחצים, משברים וקשיים נפשיים

ספורטאיות וספורטאים נדרשים לתפקד בסביבות תחרותיות ודורשניות (high demanding environments). מעבר לדרישות הפזיות, מדובר בתפקוד תחת אתגרים מנטאליים ופסיכולוגיים. תפקידו של פסיכולוג ספורט לסייע לספורטאים להתמודד טוב יותר עם אתגרים אלו על המגרש ומחוצה לו על מנת להעלות הן את תפקודם ספורטיבי והן את רווחתם הנפשית.

התמודדויות וקשיים נפשיים הינם חלק מקיומנו האנושי – אם בכל רגע נתון אחד מחמישה אנשים מתמודד עם חרדה, ניתן להבין עד כמה נפוצות תחושות אובדן שליטה, חוסר הצלחה ושיח פנימי מכאיב. הקלה על תחושות אלו מובילה להקלה מעול רגשי ולהעלאת תפקוד.

צוותים מקצועיים ומועדונים

יעדים: העלאת ביצוע (תפקוד ספורטיבי) ורווחה נפשית בקרב ספורטאיות, ספורטאים וקבוצות

פורמט: הליווי נתפר באופן אינדיבידואלי לצורכי המאמן והצוות. הליווי כולל העשרת ארגז כלים פסיכולוגי הנחוץ לצוותים מקצועיים ומאמנים, כאשר הם נדרשים להביא ספורטאי או קבוצה לביצוע מייטבי, לפתח קשיחות מנטלית ולדאוג לרווחתו הנפשית של הספורטאי והקבוצה בתנאים אשר פעמים רבות אינם אידיאליים (חוסר ודאות, משאבים מוגבלים). 

תהליך הליווי: מסתמך על הגישות העדכניות ביותר בתחום פסיכולוגית הספורט ותחום הפסיכולוגיה הביצועית (performance psychology). התהליך הליווי הנו דיסקרטי ומתבצע בקליניקה בת”א או במועדון הספורט כתלות בצרכי המאמן והצוות.

ryan-sepulveda-o44Kz5UI2N8-unsplash

הרצאות לארגונים

בריאות נפשית ותפקוד מיטבי

תמורות חדשות בעולם הספורט המקצועני משרטטות מציאות ארגונית ואתיקה חדשה, הקושרת בין ביצועים מיטביים לרווחה ובריאות נפשית. איך ניתן ליישם מודלים אלו במקומות עבודה, תוך התייחסות למגמות החדשות בתחום הייעוץ והטיפול.

התמודדות עם לחצים

בספורט התחרותי נדרשים לתפקד ברמות הגבוהות ביותר חרף לחצים כבירים. פסיכולוגיית ספורט היוותה חלוץ לפיתוחה של תחום הפסיכולוגיה הביצועית וממנה ניתן ללמוד מה יעיל (ומה יעיל פחות) בהתמודדות עם לחצים.

פסיכולוגיה חיובית 

בעשורים האחרונים גדלה ההתייחסות לקידום שגשוג ואושר (מעבר להקלה על סבל באמצעות הקטנת פסיכופתולוגיה). כתוצאה מכך, התפתחו שלל התערבויות (positive psychology intervention; PPI) במטרה להגביר את הרווחה הנפשית. נכיר את הפסיכולוגיה החיובית, מקורותיה, ונראה כיצד ניתן לשלבה באופן שמאפשר העלאת האושר והתמודדות עם סבל וקשיים נפשיים.