פסיכולוג ספורט

לאתר פסיכולוגיית ספורט


ליווי ספורטאים מקצועיים

– העלאת ביצועים ספורטיביים
– העלאת רווחה נפשית 
– התמודדות עם לחצים, משברים וקשיים נפשיים

ספורטאיות וספורטאים נדרשים לתפקד בסביבות תחרותיות ודורשניות (high demanding environments). מעבר לדרישות הפזיות, מדובר בתפקוד תחת אתגרים מנטאליים ופסיכולוגיים. תפקידו של פסיכולוג ספורט לסייע לספורטאים להתמודד טוב יותר עם אתגרים אלו על המגרש ומחוצה לו על מנת להעלות הן את תפקודם ספורטיבי והן את רווחתם הנפשית.

התמודדויות וקשיים נפשיים הינם חלק מקיומנו האנושי – בהינתן שבכל רגע נתון אחד מחמישה אנשים מתמודד עם חרדה, ניתן להבין כמה נפוצות הן תחושות של אובדן שליטה, חוסר הצלחה ושיח פנימי מכאיב. הקלה על תחושות אלו מובילה להקלה מעול רגשי ולהעלאת תפקוד.

צוותים מקצועיים ומאמנים

יעדים: העלאת ביצוע (תפקוד ספורטיבי) ורווחה נפשית בקרב ספורטאים וקבוצות.


פורמט: הליווי נתפר באופן אינדיבידואלי לצורכי המאמן והצוות. הליווי כולל העשרת ארגז כלים פסיכולוגי הנחוץ לצוותים מקצועיים ומאמנים, כאשר הם נדרשים להביא ספורטאי או קבוצה לביצוע מייטבי, לפתח קשיחות מנטלית ולדאוג לרווחתו הנפשית של הספורטאי והקבוצה בתנאים אשר פעמים רבות אינם אידיאליים (חוסר ודאות, משאבים מוגבלים). 

תהליך הליווי: מסתמך על הגישות העדכניות ביותר בתחום פסיכולוגית הספורט ותחום הפסיכולוגיה הביצועית (performance psychology). התהליך הליווי הנו דיסקרטי ומתבצע בקליניקה בת"א או במועדון הספורט כתלות בצרכי המאמן והצוות.


הרצאות לארגונים

– פסיכולוגיה ביצועית –

מה ניתן ללמוד על תפקוד בתנאים דורשניים במיוחד?

– מנהיגות חיובית ותקשורת אפקטיבית –

כיצד ניתן להוביל, להנהיג ולעורר השראה באנשים בעידן אובדן הסמכות? מה מאפיין מנהיגות, ממה היא נובעת ומהי המחוייבות של מנהיגים כיום?

– התמודדות עם לחצים –
"הדקה ה-90"


בספורט התחרותי הספורט נדרשים לתפקד ברמות גבוהות חרף לחצים כבירים. פסיכולוגיית הספורט היוותה חלוץ בתחום התמודדות עם לחצים ופיתוחים שונים בספורט מהווים את חוד החנית בגישות חדשניות להתמודדות עם לחץ.