פסיכולוג ספורט

לאתר פסיכולוגיית ספורט


תפקידו של פסיכולוג ספורט לסייע לספורטאי להסיר חסמים ומכשולים ולממש את הפוטנציאל הטמון בו ולהגיע לביצוע מיטבי. פסיכולוג ספורט מטפל ומייעץ לספורטאים, הורים לספורטאים ומאמנים בנושאים שונים הקשורים לפסיכולוגיה של ביצוע מיטבי. במילים אחרות, פסיכולוג ספורט מסייע לספורטאי ולסובבים אותו (מאמן, הורים) לייצר את התנאים הפנימיים והחיצוניים אשר יאפשרו תפקוד ספורטיבי טוב יותר ורווחה נפשית גבוהה יותר.


בין התנאים הפנימיים אשר מגבירים את תפקודו של הספורטאי נמנים העלאת הביטחון ותחושת המסוגלות העצמית, התמודדות עם לחץ וחרדה, התמודדות DSCN0640עם הפסדים ורכישת הרגלי אימון אופטימאליים להצלחה. גורמים בסביבתו של הספורטאי ומשפיעים על תפקודו כוללים אקלים ונורמות חיוביות בקבוצת האימון, תקשורת וקשר תומך בין הספורטאי למאמן והוריו, שגרת אימונים והצבת מטרות יעילה. זאת תוך כדי מודעות לאישיות הייחודית והשונה של כל ספורטאי והתנאים הייחודיים של ענפי ספורט שונים.


תהליך ליווי וטיפול בספורטאי כולל שילוב של התייחסות דינאמית לחסמים עימם מתמודד ושימוש בטכניקות קוגנטיביות התנהגותיות במטרה לתת כלים טובים יותר להתמודדות עם שגרתו התובענית והלחצים בתחום הספורט ובחייו האישיים.